Клієнтоорієнтовані інновації. Рішення для реального світу.

Компанія Lindsay виросла в потужного новатора світового класу в ряді сегментів:  допомагає фермерам годувати населення планети і економити цінні природні ресурси, допомагає державним органам підтримувати свободу і безпеку пересування людей, і допомагає бізнесу процвітати завдяки більш досконалим промисловим рішенням, заснованим на інтернет- технологіях. Кожний  виріб і кожна послуга - це внесок в потенціал всієї нашої планети.

Поряд з великими можливостями, глобальне зростання пов'язаний і з новими, унікальними викликами. Компанія Lindsay розширює потенціал нашої планети своїми інноваціями, пропонуючи високотехнологічні рішення в області зрошення, інфраструктури і промислових технологій, від яких виграємо всі ми, оскільки вони спрямовані, перш за все, на безпечний і екологічно стійке зростання. Для нас кожен день - це шанс перетворити проблеми в дійсно значні повноваження.

 

Влітку 2020року  РДО УКРАЇНА стала офіційним дилером компанії Lindsay в Україні, щоб запропонувати аграріям світові передові рішення.

Використання новітніх технологій зрошення ґрунту  позитивно впливає на ріст рослин і коренів, відповідно до зростання Ваших врожаїв.

Управляйте своїм врожаєм разом з Lindsay -  https://bit.ly/2YjayPF !

Зрошення

Кругова система Zimmatic™

 

Головна цінність  зрошувального обладнання і технологій — це можливість збільшити  шанси і перестрахуватись, що навіть за відчутного браку опадів культури дадуть високий урожай, і господарство зможе максимізувати прибуток.

 Ми пропонуємо зрошувальні системи різних типів: кругові,фронтальні лінійні та фронтально-поворотні.

Однією із найперших систем, що вже функціонує в одному із господарств Черкаської області –  є кругова система Zimmatic™  моделі 9500P. Ми обрали ту систему, яка стане найбільш економічно доцільною в умовах господарства. І тут все залежить від рельєфу та форми поля.

Кругові системи менш вразливі, тому що їх центральна опора міцно закріплена на фундаментному майданчику, який дозволяє їй працювати на схилах до 15%.

Основні складові зрошувальної системи

Двигун насосної станції:

Є два види двигунів:

 • Електричний – використовують якщо мережа розташована недалеко від джерела води;
 • Дизельний (John Deere/Iveco), ці двигуни найбільш популярні, оскільки є портативними: дають можливість підвезти трактором станцію до джерела води, підключити трубопровід, і запустити в роботу зрошувальну систему. Потужність двигуна та, відповідно, продуктивність насоса розраховується згідно з умовами рельєфу зрошувальних площ та їхньої віддаленості від води.

У насосних станціях Lindsay втілена технологія частотно-регульованого приводу, який регулює тиск та продуктивність насоса відповідно до потреб зрошувальної системи. Саме вона дозволяє використовувати як дизельні, так і електричні двигуни. В останньому випадку насосна станція оснащена захистом від перебоїв подачі електроенергії Ride-Through. Насоси є високонапорними одно- або двосторонніми. В частині забору води встановлені фільтри грубої очистки, які затримують частки розміром понад 3 мм.

Трубопроводи

Трубопроводи конструкцій зрошувальних систем можуть бути виготовлені з:

 • оцинкованої сталі (слабо чинять опір корозійній дії середовища),
 • алюмінію (вища корозостійкість),
 • легованої сталі (висока корозостійкість та здатність витримувати вищий тиск)
 • полімеру (найвища корозостійкість). Додатково для внесення мікродобрив на ці машини можна ставити системи фертигації.

Шланги подачі води

Кругові системи розташовані на фундаменті, до них під’єднується металевий трубопровід або поліетиленовий — під землею. Трубопровід  є зносостійким: ресурс більше 10 років.

Різниця в особливостях експлуатації:

 • Поліетиленовий шланг боїться наїздів сільськогосподарської техніки, але легко ремонтується.
 • М'який шланг — не пошкоджується навіть комбайнами. Він теж є ремонтопридатним, але в основному пошкоджується суцільно.

За 10 років і більше (залежно від типу ґрунту) захисне покриття стирається, і шланг необхідно замінювати.

Мотор - редуктор

Центральний привід системи Lindsay комплектується мотор-редукторами з електричним приводом, які приводять у дію вдосконалені редуктори АТ (кругові та фронтальні).

Рівномірну роботу всіх секцій забезпечують модулі керування, які розташовані в герметичному корпусі, над кожним рушієм.

Доступні колеса різного діаметру (1092-1346 мм) та шириною шин (11,2*24 — 16,9*24).

Кліренс систем може становити 2,9/3,1/3,4/3,9 м.

Розпилювачі:

 • крапельний (стандарт, шланг під кутом 90˚ опущений вниз, забезпечують мінімальну втрату вологи від зносу вітром та випаровування)
 • вигнутий (два шланги, розміщені напроти один одного, піднято під широким кутом — додаткове покриття, решта, як у крапельних)
 • Boomback (розташування за приводним агрегатом для зменшення проблем із колією)

Розпилювачі можуть бути фіксованого (покриття 2,3-14,3 м за 0,41-2,8 бар, для простого рельєфу, зрошення борозен. Доступні у варіантах для різних культур, хімікатів, кліматичних і ґрунтових умов) або обертового типу (3,7-22,6 м за 0,69-3,5 бар, для великих площ на глинистих ґрунтах чи складному рельєфі. Мають замінні дефлектори). Також є розпилювачі LEPA (0,609-6,09 м за 0,41-6,9 бар, для зменшення випаровування води з поверхні. Можуть використовуватися для більшості сільгоспкультур. Мають режими дощування та зрошення).

Розпилювачі виготовляються з високоякісного пластику з ресурсом від 5 років. Часто їх змінюють тільки через те, що на ринку з'явились нові, менш енерговитратні варіанти.

На кругових системах — всі розпилювачі з різним виливом. На основі розрахунків спеціальної програми вони виготовлені по-різному, з більшими та меншими отворами. Це потрібно для забезпечення сталої норми виливу всією шириною захвату, адже секції, ближчі до центру, рухаються повільніше, ніж крайові, відповідно й вилив у них менший.

У цій галузі робиться найбільше розробок, основна мета яких — вища енергоефективність. Виробники йдуть до зменшення тиску в системі за рахунок вдосконалення розпилювачів. Чим менший тиск — тим менші енерговитрати.

Керування системами Lindsay:

Управління Zimmatic™. Кругові системи оснащуються панелями керування Basic, Vision або Boss, які різняться функціоналом та можуть, зокрема, автоматично вимикатись, рухатися у зворотньому напрямку, поновлювати живлення, вимикатись за низької температури тощо. Більше того, на кругові системи можна встановити рішення Fieldnet, яке дозволяє віддалено керувати зрошувальною системою та бачити, що та робить у конкретний момент.