Агропортали про нас. SuperAgronom.com

АгроПолігон John Deere. Кукурудза у «Криниці» на Вінниччині: сівба

Завершує перший етап — посівної — нашого АгроПолігону John Deere Вінниччина. Побувавши у всіх регіонах нашої країни, 13 травня ми завітали до центрального. Як і в попередній, Київській області, тут сіяли кукурудзу. У фермерському господарстві «Криниця» нас зустрів його засновник Дмитро Рижмань.

Загальні відомості

Фермерське господарство «Криниця» Дмитро Рижмань заснував у 2003 р. Нині підприємством керує його донька — Людмила. Засновник обраний депутатом Вінницької облради, але допомагає у господарстві, адже у минулому був і агрономом, і директором агропідприємства. Починали господарювати із зембанку 860 га, а виросли до 1100 га. До 2009 р. окрім рослинництва займалися і тваринництвом. Дмитро Рижмань не відкидає того, що до нього ще повернуться, адже й інфраструктура є, і досвід теж.

Кукурудза: попередник, сівба

Засновник господарства зауважує, що з посівом кукурудзи спізнилися і почали з 11 травня. Причиною цього стало перезволожене поле, яке не давало зайти вчасно.

«Увесь технологічний процес посіву розподілено на 3 етапи. На першому етапі вноситься мінеральне добриво за допомогою трактора John Deere 6135B, який агрегатований із розкидачем Sulky Х40+. Даний розкидач оснащено системами точного землеробства, зокрема він може диференційовано вносити мінеральні добрива, а також працює система посекційного відключення. На другому етапі відбувається зароблення мінеральних добрив і підготовка посівного ложа, працює трактор John Deere 8295R із передпосівним культиватором Farmet К 800. І третій етап — безпосередньо сам посів, у нас працює на полі 2 пари. Перша пара — це трактор John Deere 6195M із сівалкою Vaderstad Tempo F8, яка обладнана системою E-Services з можливістю посекційного відключення. Друга пара — трактор John Deere 8335R із сівалкою також Vaderstad Tempo F8. Обидва трактори діють на автопілотах, інакше кажучи, працює система навігації, посекційне відключення, сівба ведеться з середньою швидкістю 16-17 км на годину, на глибину 3-4 см, з одночасним внесенням 100 кг мінеральних добрив на га», — розповідає про етапи посіву менеджер «РДО УКРАЇНА» Тарас Гапчак.

Варто зазначити, що представник дилера John Deere добре обізнаний у всіх технологічних процесах, які відбуваються в господарстві та в яких бере участь техніка, котру постачає «Криниці» компанія «РДО УКРАЇНА».

Кукурудза: підготовка ґрунту, добрива

Живлення

Ґрунтообробні операції

«Після того, як ми зібрали озиму пшеницю, відразу розкидали мінеральне добриво й запустили Vaderstad Carrier 650. Щойно ґрунт трохи відпарився, провели оранку плугом Lemken EuroDiamant 10, вирівнявши площу до зими. Потім мали внести аміак, але не вийшло, поки домовилися з постачанням, ударили морози. Навесні також не було часу його вносити, бо цьогоріч весна мало того, що холодна, так ще й волога, тому зайти відразу в поле було не так просто. Тож ми й затрималися з термінами посіву», — зазначає Дмитро Рижмань.

Технічний парк господарства

Prev image
  
Next image

«Коли ми засновували господарство, тоді, як і всі, починали працювати з МТЗ-82, «Кіровцем», ДТ-75. Було багато такої техніки, про яку ми вже й забули. Це історія, але повертатися до неї нам не хотілося б. Зараз техніка у нас набагато краща. Для того зембанку, який у нас є, я вважаю, що техпарк у нас хороший. Маємо 3 трактори John Deere: 8335R, 8295R та один 6195M. І надійніших тракторів я не знаю», — розповідає засновник господарства.

Також говорить, що й серед сівалок теж обрав собі фаворита.

«Вважаю, що сівалки Vaderstad — це одні з найкращих. Ми взяли у минулому році одну зернову і одну для кукурудзи. Згодом ми взяли ще одну точного висіву. Вони надійні, претензій ані до них, ані до сервісу в нас немає. А це дуже важливо. Ми працюємо з дилером John Deere «РДО УКРАЇНА» і вони нас не підводять: якщо треба, то оперативно приїжджають, діагностують, регулюють, налаштовують», — зазначає Дмитро Рижмань.

«Плануємо купувати самохідний обприскувач John Deere, причіпний у нас є, але ним не можна обробити кукурудзу у фазі утворення качана, бо він низький і ламатиме стебло. Тому кліренс має бути хоча б 1,3 м чи 1,5 м висоти, щоби можна було вносити мікродобрива. Плануємо взяти самохідний обприскувач уже цього року. З весни його не придбали, але гадаю, що після жнив обов’язково візьмемо», — говорить про розширення техпарку аграрій.

На цьому перший етап «АгроПолігону John Deere» завершений. Ми повернемося на поля, які відвідали, згодом на внесення ЗЗР і подивимося за розвитком рослин. Чекайте вже скоро другий етап.

Prev image
Next image
4 червня 2019
Автор: Ігор Мирончук, Юрій Токмань
Джерело: superagronom.com

Зворотний зв'язок

Ім'я
Телефон
E-mail
Сервісний центр
Оберіть сервісний центр
Ваш коментар
up