close
Menu

Кругова система Zimmatic™

Головна цінність  зрошувального обладнання і технологій — це можливість збільшити  шанси і перестрахуватись, що навіть за відчутного браку опадів культури дадуть високий урожай, і господарство зможе максимізувати прибуток.

 «РДО УКРАЇНА» стала дилером компанії Lindsay, щоб запропонувати українським аграріям ефективні  рішення зрошення ґрунту, підібрати оптимальний варіант під умови та потреби господарства.

Ми пропонуємо зрошувальні системи різних типів: кругові, фронтальні лінійні та фронтально-поворотні.

Однією із найперших систем, що вже прямує в одне із господарств Черкаської області –  є кругова система Zimmatic™  моделі 9500P. Ми обрали ту систему, яка стане найбільш економічно доцільною в умовах господарства. І тут все залежить від рельєфу та форми поля.

Кругові системи менш вразливі, тому що їх центральна опора міцно закріплена на фундаментному майданчику, який дозволяє їй працювати на схилах до 15%.

Основні складові зрошувальної системи

Двигун насосної станції:

Є два види двигунів:

·       Електричний – використовують якщо мережа розташована недалеко від джерела води;

·       Дизельний (John Deere/Iveco), ці двигуни найбільш популярні, оскільки є портативними: дають можливість підвезти трактором станцію до джерела води, підключити трубопровід, і запустити в роботу зрошувальну систему. Потужність двигуна та, відповідно, продуктивність насоса розраховується згідно з умовами рельєфу зрошувальних площ та їхньої віддаленості від води.

У насосних станціях Lindsay втілена технологія частотно-регульованого приводу, який регулює тиск та продуктивність насоса відповідно до потреб зрошувальної системи. Саме вона дозволяє використовувати як дизельні, так і електричні двигуни. В останньому випадку насосна станція оснащена захистом від перебоїв подачі електроенергії Ride-Through. Насоси є високонапорними одно- або двосторонніми. В частині забору води встановлені фільтри грубої очистки, які затримують частки розміром понад 3 мм.

 Трубопроводи

Трубопроводи конструкцій зрошувальних систем можуть бути виготовлені з:

·       оцинкованої сталі (слабо чинять опір корозійній дії середовища),

·       алюмінію (вища корозостійкість),

·       легованої сталі (висока корозостійкість та здатність витримувати вищий тиск)

·       полімеру (найвища корозостійкість). Додатково для внесення мікродобрив на ці машини можна ставити системи фертигації.

Шланги подачі води

Кругові системи розташовані на фундаменті, до них під’єднується металевий трубопровід або поліетиленовий — під землею. Трубопровід  є зносостійким: ресурс більше 10 років.

Різниця в особливостях експлуатації:

·       Поліетиленовий шланг боїться наїздів сільськогосподарської техніки, але легко ремонтується.

·       М'який шланг — не пошкоджується навіть комбайнами. Він теж є ремонтопридатним, але в основному пошкоджується суцільно.

За 10 років і більше (залежно від типу ґрунту) захисне покриття стирається, і шланг необхідно замінювати.

Мотор - редуктор

Центральний привід системи Lindsay комплектується мотор-редукторами з електричним приводом, які приводять у дію вдосконалені редуктори АТ (кругові та фронтальні).

Рівномірну роботу всіх секцій забезпечують модулі керування, які розташовані в герметичному корпусі, над кожним рушієм.

Доступні колеса різного діаметру (1092-1346 мм) та шириною шин (11,2*24 — 16,9*24).

Кліренс систем може становити 2,9/3,1/3,4/3,9 м.

Розпилювачі:

·       крапельний (стандарт, шланг під кутом 90˚ опущений вниз, забезпечують мінімальну втрату вологи від зносу вітром та випаровування)

·       вигнутий (два шланги, розміщені напроти один одного, піднято під широким кутом — додаткове покриття, решта, як у крапельних)

·       Boomback (розташування за приводним агрегатом для зменшення проблем із колією)

Розпилювачі можуть бути фіксованого (покриття 2,3-14,3 м за 0,41-2,8 бар, для простого рельєфу, зрошення борозен. Доступні у варіантах для різних культур, хімікатів, кліматичних і ґрунтових умов) або обертового типу (3,7-22,6 м за 0,69-3,5 бар, для великих площ на глинистих ґрунтах чи складному рельєфі. Мають замінні дефлектори). Також є розпилювачі LEPA (0,609-6,09 м за 0,41-6,9 бар, для зменшення випаровування води з поверхні. Можуть використовуватися для більшості сільгоспкультур. Мають режими дощування та зрошення).

Розпилювачі виготовляються з високоякісного пластику з ресурсом від 5 років. Часто їх змінюють тільки через те, що на ринку з'явились нові, менш енерговитратні варіанти.

На кругових системах — всі розпилювачі з різним виливом. На основі розрахунків спеціальної програми вони виготовлені по-різному, з більшими та меншими отворами. Це потрібно для забезпечення сталої норми виливу всією шириною захвату, адже секції, ближчі до центру, рухаються повільніше, ніж крайові, відповідно й вилив у них менший.

У цій галузі робиться найбільше розробок, основна мета яких — вища енергоефективність. Виробники йдуть до зменшення тиску в системі за рахунок вдосконалення розпилювачів. Чим менший тиск — тим менші енерговитрати.

 Керування системами Lindsay:

Управління Zimmatic™. Кругові системи оснащуються панелями керування Basic, Vision або Boss, які різняться функціоналом та можуть, зокрема, автоматично вимикатись, рухатися у зворотньому напрямку, поновлювати живлення, вимикатись за низької температури тощо. Більше того, на кругові системи можна встановити рішення Fieldnet, яке дозволяє віддалено керувати зрошувальною системою та бачити, що та робить у конкретний момент.

Далі ми плануємо поділитись з вами щодо навчання операторів, сервісного обслуговування і  окупності кругової зрошувальної установки.